KS Świerklany - strona nieoficjalna

Czy podoba Ci się nasza stronka?

Jak często odwiedzasz naszą stronkę?

Skąd dowiedziałeś się o KS Świerklany

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

10 przykazań

10 przykazań dla Rodziców Piłkarzy

1

Zawsze wspieraj swoje dziecko; zapewniaj go, że wykonuje coś dobrego będąc po prostu częścią drużyny.

2

Nie usprawiedliwiaj swojego dziecka jeżeli nie gra dobrze - zwykle jest tego jakiś powód. Zachęcaj je, żeby ciężko trenowało i dawało z siebie wszystko.

3

Nie krytykuj trenerów. Pamiętaj, że trener jest dla zawodnika szefem, autorytetem, nauczycielem, itd. Jeżeli ciągle go krytykujesz, jak możesz spodziewać się, że Twoje dziecko będzie go szanować i słuchać?

4

Bez znaczenia jest czy Twoje dziecko gra w pierwszym składzie czy nie, każdy zawodnik musi przestrzegać zasad odnoszących się do zachowania, żywienia, nauki, punktualności i dyscypliny. Piłka nożna to bardzo wymagający sport i trenerzy muszą dbać o to jak zawodnicy zachowują się poza boiskiem, żeby każdy mógł uzyskać jak najlepsze wyniki.

5

Wymagaj od swojego dziecka dobrych ocen. Sprawdź ile godzin poświęca na naukę. To Rodzice uczą właściwego podejścia do obowiązków szkolnych. Dla piłkarza bardzo ważny jest rozwój intelektualny. Znajdź sposób na zmotywowanie swojego dziecka. Wyeliminuj takie rzeczy które zabierają czas na naukę.

6

Nie krytykuj innych graczy z powodu antypatii do ich rodziców. Nie próbuj zastępczo żyć życiem swojego dziecka. Piłka nożna to gra Waszych dzieci - niech oni w nią grają. Nie pokazuj złości ani zazdrości kolegom Twojego dziecka z powodu ich sukcesów (więcej bramek, miejsce w pierwszym składzie, pochwała trenera). Tego rodzaju zawiści przechodzą na dziecko i mogą zniszczyć drużynę.

7

Nie wymądrzaj się. Trenerzy pracują z dziećmi przez cały rok i dobrze wiedzą co każde potrafi lub nie. Trenerzy znają ich mocne i słabe strony. Jako kibic, na meczu jak najbardziej wspieraj drużynę ale nie bądź agresywny ani arogancki w stosunku do graczy, przeciwników i sędziów.

8

Domagaj się od swojego dziecka godnego sportowego zachowania na boisku ale i poza nim. Wymagaj szacunku dla drużyny i jej zasad, przeciwnika oraz sędziów. Nie pozwól, żeby Twoje dziecko przez jakieś niestosowne gesty lub incydenty, które mogą mu przynieść wstyd, naraziło na szwank dobre imię rodziców i Klubu. Szacunek dla siebie zaczyna się od samoopanowania.

9

Zachęcaj swoje dziecko, żeby poprawiało swoją samoocenę i wiarę w siebie. Nie wolno porównywać dziecka z innymi członkami rodziny którzy kiedyś grali. Każde dziecko jest inne. Nie oczekuj, że ono będzie miało takie osiągnięcia jak starszy brat.

10

Zachęcaj swoje dziecko, żeby powodem do gry była miłość do piłki nożnej. To nastawienie łagodzi presję na dziecko. Inna motywacja może być przyczyną samolubnej gry. Zachęcaj swoje dziecko do gry zespołowej! Nieegoistyczny i pracowity sportowiec zwykle osiąga więcej.

15

16

17

pon.

18

19

20

21

12-2018

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

KS ŚwierklanyRKP ROW Rybnik
KS Świerklany 0:1 RKP ROW Rybnik
2014-09-10, 17:00:00

oceny zawodników »

RKP ROW Rybnik - X
MKS Żory - KS Świerklany
Unia Racibórz - MOSiR Jastrzębie
Odra Centrum Wodzisław Śl. - Rymer Rybnik

X Odra Centrum Wodzisław Śl.
Rymer Rybnik 0:2 Unia Racibórz
MOSiR Jastrzębie 5:0 MKS Żory